شرکت تولیدی فولاد صنعت

پشت پرده افزایش قیمت میلگرد

برسی اولیه افزایش قیمت میلگرد

عده ای بر این نظر هستند که رفتار های بورس می تواند باعث بالا رفتن قیمت میلگرد برشمرد .ولی برخی فعالان ساختمان مانند انبوه سازان و رئیس کمسیون اقتصادی مجلس کارخانه جات فولاد را باعث افزایش قیمت میلگرد می داندد.این در حالیست که وزارت راه و شهر سازی و معاونت مسکن و شهر سازی این وزارت خانه و کمیسون های عمرانی و اقتصادی مجلس به دنبال کنترل قیمت هستند.

نظر دبیر کانون سراسری انجمن انبوه سازان

دبیر کانون سراسری انبوه سازان جناب آقای پور حاجب طی مصاحبه ای فرمودند : کشف قیمت محصولات فولادی و تیر آهن و میلگرد در بورس است .ولی امتنای کارخانه جات مادر و تولید کنندگان عمده فرآورده های فولادی و نوردسازان و رفتارهای آن ها در بازار باعث افزایش قیمت میلگرد بوده است به طوریکه قیمت میلگرد 1000 تا 1500 تومان نسبت به قبل افزایش یافته است . این فعال صنفی افزود در سه ماهه اول سال با افزایش صد درصدی و در 6 ماهه اخیر 200 درصد افزایش قیمت میلگرد ،مقاطع فولاد ، شمش شده است .

وابسنگی قیمت میلگرد با قیمت مسکن

این فعال صنفی در ادامه افزاد : طی مذاکرات صورت گرفته انبوه سازان با تولید کنندگان مادر این حوزه به نتیجه رسیدند که شرکت های مادر حوزه فولاد عرضه شمش فولادی ،نورد سازان را کاهش دادند و این باعث کاهش تولید و قطعا باعث افزایش قیمت می شود . ولی از طرفی با افزایش تولید آن ما شاهد افزایش قیمت میلگرد بودیم.به گفته این فعال صنفی در سه ماهه ابتدای سال به ازاء هر متر متر مربع ساخت واحد مسکونی 500 هزار تومان افزایش قیمت میلگرد داشته ایم به عبارت دیگر قیمت واحد مسکونی 100 متری 50 میلیون تومان و آن هم به دلیل گران شدن قیمت میلگرد می باشد .

راهکار انبوه سازان در خصوص کاهش قیمت میلگرد :

آقای پور حاجت در این خصوص نیز افزودند که می توان چنین نتیجه گرفت که در دهه 70 شمسی افزایش قیمت میلگرد ،تیر آهن و شمش که در آن زمان قرار شد .که به ازاء هر پروانه ساختمانی ،سهمیه فولاد به سازندگان داده شود که این خود تجربه موفقی بود که می توان از این تجربه استفاده کرد ایشان در ادامه اظهار داشتند قیمت تمام شده هر کیلو میلگرد 9500 تومان است و این در حالیست طی جلسه کمسیون مشترک مجلس و دولت پیش بینی شد قیمت آن به 8500 تومان در بازار عرضه گردد.

تاثیر افزایش میلگرد در صنایع مفتولی و توری مش

یکی از اثرات افزایش قیمت میلگرد را می توان در صنایع پایین دستی چون صنایع مفتولی ، صنایع تولید توری جوشی،توری مش ،مش (شبکه پیش جوش فولادی)و… احساس می شود .به طور کلی هر افزایش قیمت میلگرد افزایش چشم گیری روی سایر محصولات می گذارد حالا باید دید افزایش قیمت میلگرد توسط چه سازکاری کنترلی می شود.

شرکت فولاد صنعت

جهت دریافت قیمت مش (شبکه پیش جوش فولادی )،توری مش ،مفتول و توری با تماس بگیرید.

تماس : 44044035 -021 (10 خط)، 33913131- 021 ، 021 – 44064444 – 021
همراه : 09121193131