شرکت تولیدی فولاد صنعت

توری لوزی

توری لوزی یا توری کششی و کاربرد آن

توری لوزی یا توری کششی

توری لوزی یا فنس لوزی همان توری اکسپندد متال و یا Expanded Meshمی باشد رایج ترین روش تولید توری مشبک لوزی به طور همزمان شکاف و کشش مواد را با یک حرکت انجام دادن است .این توری یک نوع از ورق فلز است که قطع شده است و کشیده به شکل یک الگوی منظم (که اغلب به شکل الماس) از مواد تور مانند است.

این توری قابلیت شکل پذیری بالایی دارند و می توان از آنها در ساخت انواع سازه های فلزی بهره جست .

به همین دلیل معمولا برای نرده ها و توری های استفاده می شود، و به عنوانتکه های فلزی برای پشتیبانی از گچ و یا مصالح ساختمانی بکار می رود .مزایای دیگر این توری جنس فلزی آن است که هرگز به طور کامل قطع و دوباره متصل نشده است تا از ویژگی های این توری ها، توان تحمل بار وحفظقدرتدر سطح خود باشد که زمینه استفاده آنها را در مصارف کف پوش ها، کف پله ها، پلهای عابر پیاده و انهار و … را به شکل مطلوبی فراهم آورده است .توری لوزی از جنس های آهن گالوانیزه ، استیل ، روغنی ، آلومینیوم و مس می باشد ،ضخامت توری مشبک کششی از  0.3 میلیمتر تا 4 میلیمتر است.

به علت لوزی شکل بودن چشمه های این مدل توری، سایز شبکه های آن برای ضخامت های زیر 1 میلیمتر کد گذاری می شود بدین صورت که هرچه کد آن نمره بالاتری را به خود اختصاص دهد اندازه هر شبکه توری کوچکتر می شود.از ویژگی های این نوع توری ها می توان به استحکام بسیار بالا در مقابل سایر توری ها اشاره کرد. همچنین به دلیل وزن نهایی بسیار کمتر نسبت به ابعاد مشابه در ورق فلزی از یک سو و از سوی دیگر ضایعات بسیار کمتر در برابر انواع پانچ شده، استفاده از توری های گسترده از توجیه اقتصادی بسیار مناسب تری برخوردار می باشند.

کاربرد توری لوزی

 در صنعت فیلتر سازی ،پل های عابر پیاده ، کف پله های آهنی ، پاگردها ، پشت دربهای پارکینگ ، انواع حفاظ ها حصارکشی ها و دیگر موارد عمرانی و به خصوص در صنعت نفت و گاز ،مخابرات و ساختمانکاربرد ویژه ای دارد. )

ویژگی های توری لوزی

یکپارچه – مقاوم – ایمن – زیبا – با دوام – استحکام زیاد و . . .

ضد لغزش و یخ زدگی، نظافت آسان و عبور مناسب جریان هوامناسب برای مسلح ساختن دیوارهای بتنی

مناسب برای استفاده در مصارف کف پوش با میزان باربری نفررو و پلکان شهری و مسکونی

کاربردهای فراوان در ساخت پل های عابر پیاده، سقف کاذب، انواع فنسی های محافظ و جداکننده، نورگیرها و نور شکن ها، فیلترهای هوا و صدا و . . .

شرکت فولاد صنعت تولید کننده انواع توری لوزی ،توری مشبک ، توری کششی آماده ارئه به مشتریان محترم می باشد